Akvaryum Temizliğinde Ozon Jeneratörü Kullanımı

Ozon gazının akuakültür-akvaryum sektöründe kullanımı ozon jeneratörlerinin dünya çapında kullanımı ve herhangi bir zararının söz konusu olmaması sebebiyle yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Akuakültür sektöründe ozon gazı kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;


· Akvaryum Temizliği

· Balık Yetiştiriciliği

· Deniz ürünlerinin işlenmesi

· Alet-edevat dezenfeksiyonu

· Nakliye işlemlerinde

· Soğuk hava depoları


Akvaryum ve deniz ürünleri için kullanılan ozon gazı ile sterilizasyon işlemi neticesinde, su kalitesi yükselir, balıklar hızlı büyüme ve gelişme sağlar, mortalite oranı düşer, balıklar için zararlı organik maddeleri yok edilir, suyun hijyen ve oksijen kalitesi bakımından zenginleştirilir. Ozon jeneratörleri ile ozon gazı uygulaması sudaki total organik karbon oranını %15-20 bandına kadar çekebilir, sudaki nitrit düzeyini azaltır, sudaki katı maddelerin oksidasyonunu sağlayarak sudaki bulanıklığı azaltır.


Artan ozon dozuna bağlı olarak sudaki kimyasal oksijen tüketimi, total organik karbon oranları, bulanıklılık oranları göz önüne alındığında üretici için en iyi sonuçlara ulaşılabilir. Aynı zamanda balıklar için hastalık oluşturabilecek tüm zararlı bakteri, virüs, mantar ve miteleri okside ederek yok eder. Akvaryum temizliği ve balık yetiştiriciliğinde uygulanacak ozon dozu, ortamdaki balık sayısı, balık büyüklüğü, suyun miktarı, suyun tatlılık-tuzluluk oranı, gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Detaylı bilgi ve yardım için lütfen Kn95 Ozon Jeneratörleri ekibine danışınız.

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kn Otomotiv Dış Ticaret Anonim Şirketi olarak 1979 yılında Ankara’da başladığımız ticaret faaliyetlerimize 1995 yılından itibaren İstanbul’da devam etmekteyiz. 40 yıllık meslek hayatımızda dürüstlüğü, daima yenilikçiliği ve müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş firmamız daha uzun seneler ülkemize ve müşterilerimize hizmet sağlamayı planlıyor. Firmamız bu süreçte de arızalı çıkan ürünlerimizi garanti süreci kapsamında tamir etmekten ve değiştirmekten sorumludur. Ayrıca ömür boyu teknik destek ve bakım imkanı sağlıyoruz.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Sayfalar

Kullanım Alanları

Adres

Mimar Sinan Mah. Üsküdar Cad.

Yedpa Ticaret Merkezi,E Cad.

No: 90 Ataşehir - İstanbul

İletişim

+90 (545) 526 66 36

info@kn95ozon.com

© Kn95 Ozon 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.