Diş Hastaneleri için Ozon Jeneratörü Kullanımı

Güncelleme tarihi: 8 Haz 2020

Diş hastanelerinde ozon jeneratörü kullanımı yaygınlaşmıştır. Diş hastanelerinde ve muayene odalarında en önemli kural dezenfeksiyondur. Ortamın ve kullanılan aletlerin dezenfeksiyonu yapılacak olan tıbbi müdahale kadar önemli bir etkiye sahiptir.


Muayenehanelerde taşınabilir ozon jeneratörleri ile uygulanabilen ozon gazı ile tüm ortamın dezenfeksiyonu sağlanabilir. Diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre hiçbir kalıntı bırakmaz, daha yüksek etkilidir ve gaz olması nedeniyle tüm noktalara ulaşmaktadır.Ozon gazı ile dezenfeksiyon; hastalık bulaşma riskini en aza indirir, çalıştığı süre sonucunda hiçbir kimyasal atık yaratmaksızın bu işlemi gerçekleştirir ve hem hastalar hem hastane çalışanları için daha güvenli bir ortam sunar. Birçok alanda olduğu gibi dezenfeksiyon ve sterilizasyonda en etkili dezenfektan olduğundan hastaneler gibi hayati önem taşıyan merkezlerde ozon jeneratörleri kullanılmaktadır.


Bakterileri ve koronavirüs dahil olmak üzere virüsleri öldüren bu sistemin hastanelerde uygulanması, özellikle ortam havası ve o havaya temas eden nesneler için önemlidir. Ozon sterilizasyonu sonrasında, ozon gazının oksidasyonu sebebiyle ortamdaki, müdahale için kullanılan nesnelerdeki virüs ve bakteriler %99.97 oranında tahrip olur.

5 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör