Eczaneler için Ozon Jeneratörü Kullanımı

Güncelleme tarihi: 8 Haz 2020

2020 yılında pandemi ilan edilen Covid-19 salgını sonrasında en yoğun çalışan sektörlerden biri de eczanelerdir. Eczanelerin sterilizasyonu sadece bu süreçte değil, hasta veya potansiyel hastaların sürekli ziyaret etmesi sebebiyle her zaman hayati önem taşımaktadır. Dolayısıyla kendi sağlıkları ve toplum sağlığı için en önemli kural dezenfeksiyondur.


Portatif olarak kullanılabilen taşınabilir ozon jeneratörleri ile iç mekan ortamının dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Eczanelerin sterilize işleminde geleneksel kimyasal temizleyicilerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Bu kimyasal temizleyiciler kalıntı riski sebebiyle daha büyük sağlık problemleri doğutabilir. Ozon gazı yöntemi, diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre hiçbir kalıntı bırakmaz, daha yüksek etkilidir ve gaz olması nedeniyle tüm noktalara ulaşmaktadır.Ozon gazı ile dezenfeksiyon; özellikle eczanelerin sterilizasyonunda en etkili dezenfektan olduğundan, hastalık bulaşma riskini en aza indirir. Herhangi bir kimyasal atık yaratmaksızın havayı temizler ve daha güvenli bir ortam sunmaktadır.


Koronavirüs dahil olmak üzere tüm virüs, bakteri, küf ve miteler üzerinde tam etki sağlayan ozon jeneratörlerini eczaneniz için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sıkça sorulan sorular bölümünden ozon jeneratörleri ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilir, uygulama dozajları ve ozon jeneratörü modelinizi belirlemek için Kn95 iletişim ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

26 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör