Havuz Temizliğinde Ozon Jeneratörü Kullanımı

Ozon gazı ile dezenfektan yöntemi birçok sektörde genellikle klor ile kıyaslanmaktadır. Ancak yatırım maliyetini kısa sürede karşılayan, sonrasında maddi olarak herhangi bir gider ihtiyacı yaratmayan ozon jeneratörleri, tüm kimyasal temizleyicilerden daha etkilidir. Kimyasal kalıntı bırakmaması ile tercih edilir.


Ozon gazı havuz içerisinde bulunan tüm bakteri, virüs ve gözle görülemeyecek kadar küçük mikro-organizmaları okside ederek hücre duvarını parçalar ve öldürür. Suyun tadında hiçbir değişiklik yapmadığı gibi, kimyasal kullanılmadığı için havuz içerisinde ve çevresinde bulunan kişilerinde kimyasalın zararlı etkileri bulunmamaktadır.Ozon gazı üç oksijen atomundan oluşur. Üçüncü oksijen atomu bu virüs ve bakteriler ile oksidasyon sürecine girerek onları tahrip eder ve öldürür. Daha sonra ozon, doğada bulunan oksijene karışır. Dolayısıyla gazın salınım sırasında solunumu dışında ozon gazının herhangi bir canlıya veya doğaya zararı yoktur. Ozon dezenfeksiyonu düzenli periyodlar ile ve sürekli olarak uygulanırsa, havuzun sterilizasyonunda tüm bakterilerin, mantarların, küf ve mayaların oluşumunu engellemektedir. Suda bulunan organik ve inorganikleri okside ederek suyun daha berrak hale gelmesine de yardımcı olur.


Kn95 Ozon sistemleri ekibimiz tarafından mevcut makine dairesinde çok değişiklik yapılmadan montajlanabilmektedir. Kullanım şekli, planlama yöntemi, dozaj bilgisi için Kn95 ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

3 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kn Otomotiv Dış Ticaret Anonim Şirketi olarak 1979 yılında Ankara’da başladığımız ticaret faaliyetlerimize 1995 yılından itibaren İstanbul’da devam etmekteyiz. 40 yıllık meslek hayatımızda dürüstlüğü, daima yenilikçiliği ve müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş firmamız daha uzun seneler ülkemize ve müşterilerimize hizmet sağlamayı planlıyor. Firmamız bu süreçte de arızalı çıkan ürünlerimizi garanti süreci kapsamında tamir etmekten ve değiştirmekten sorumludur. Ayrıca ömür boyu teknik destek ve bakım imkanı sağlıyoruz.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Sayfalar

Kullanım Alanları

Adres

Mimar Sinan Mah. Üsküdar Cad.

Yedpa Ticaret Merkezi,E Cad.

No: 90 Ataşehir - İstanbul

İletişim

+90 (545) 526 66 36

info@kn95ozon.com

© Kn95 Ozon 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.