Hepa Filtreler ile Ozon Jeneratörlerinin Farkı

Hepa filtreler ortalamanın üzerinde verimliliğe sahip filtrelerdir. Bu sistem virüs ve bakteri gibi hava yoluyla taşınan toz parçacıklarını temizleme görevi üstlenmektedir. Böylece özellikle kapalı ortamlarda, ortalama bir hava kalitesine ulaşılır. Bazı hepa filtreler kullanıldıkça filtreleme performanslarını kaybedebilirler. Hepa filtreler kullan at ve yıkanabilir filtreler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kullan at hepa filtreler kullanıldığı ortamdaki havanın kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak değiştirilmelidir. Yıkanabilir filtreler de yine aynı şekilde ortamdaki havanın kirliliğine göre yıkanmalıdır. Ne kadar steril olduğu konusu ise siz kullanıcılara kalmıştır.


Ozon jeneratörleri; ozon gazı salınımı yolu ile virüs ve bakterileri öldüren, kötü kokuları gidermeye yardımcı olan en etkili hava dezenfektan cihazlarıdır. Araştırmalara göre, aktif oksijen (Ozon gazı O3) en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir.


Ozon jeneratörlerinin, iç mekanın hacmine göre çalışma süresi hesaplanmaktadır. Ozon jeneratörü cihazı üzerinden çalışacağı dakika belirlenir ve cihazın bulunduğu mekandan çıkılır. Bir gaz yapısı olduğu için insan elinin ulaşamadığı yerleri dahi temizler. Ortamda tamamen sağlıklı ve temiz hava oluşumu sağlar.


Genel olarak baktığımızda ozon jeneratörleri sürekli kullanım sağlayabileceğiniz cihazlardır. Hepa filtreler, tamamen temizlik garantisi vermemektedir. Ancak ozon jeneratörleri insan elinin ulaşamadığı her noktaya, hiçbir ek malzeme gerekmeksizin ulaşabilir ve temizleyebilir.

8 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör