İçme Suyu Tesislerinde Ozon Jeneratörü Kullanımı

Ozon gazı, okside edici özelliği ile bilinen, tahribat gücü çok yüksek olan, bilinen en etkili dezenfektandır. Yüksek oksidasyon gücü bakterileri ve virüslerin yok edilmesini sağlar. Ozonun belirlenen dozuna göre 5-10 Dakika arasında uygulanması, içme suyu dezenfeksiyonu için yeterlidir. Kimyasal kalıntı bırakmaz, gazın salınımı sırasında aynı ortamda bulunulmaması sağlandığı takdirde herhangi bir canlının sağlığını tehdit etmez. Düşük maliyet ve düşük işletme giderleri nedeniyle de uzun süredir büyük markalar tarafından yaygın olarak güvenle kullanılmaktadır.


Büyük içme suyu markaları tarafından yaygın olarak kullanılan bu sistem, 1982 yılında şişelenmiş suda kullanılması için Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Genel Olarak Güvenilebilir” olarak belirtilmiştir. Yayınladığı deklarasyon ile de ozonun güvenli olduğunu ilan etmiştir.Virüsler ve bakterilerin boyutları mikron ile ölçülür. Piyasadaki hava temizleyicilerin geneli 0,3 mikron boyutuna kadar olan bakterileri filtreleyebilmektedir. Ancak birçok virüs 0,3 mikrondan bile küçüktür. Dolayısıyla ozon jeneratörleri, boyutu farketmeksizin tüm virüs ve bakterilerde etkili olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Suyun analizine göre 0.1 ile 0.5 mg ozon gazı bakterileri öldürmesi için yeterlidir.


Ozon gazı ile dezenfekte sisteminin düzenli bir periyod ile, sürekli çalışması gerekmektedir. Uygun dozaj belirlenmeli, zamanlamalar ayarlanmalı ve düzenli olarak dezenfekte işlemi uygulanmalıdır. İçme ve kullanım suyunda ozon jeneratörlerinin kullanımı birçok ülkede yasal zorunluluk hale getirilmiştir. Ülkemizde de bu konudaki yasal mevzuat için çalışmalar yapıldığı bilinmektedir. Uygulama dozları, uygulama süresi ve ozon jeneratörü modelinizi belirlemek için Kn95 Ozon Jeneratörleri ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

4 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kn Otomotiv Dış Ticaret Anonim Şirketi olarak 1979 yılında Ankara’da başladığımız ticaret faaliyetlerimize 1995 yılından itibaren İstanbul’da devam etmekteyiz. 40 yıllık meslek hayatımızda dürüstlüğü, daima yenilikçiliği ve müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş firmamız daha uzun seneler ülkemize ve müşterilerimize hizmet sağlamayı planlıyor. Firmamız bu süreçte de arızalı çıkan ürünlerimizi garanti süreci kapsamında tamir etmekten ve değiştirmekten sorumludur. Ayrıca ömür boyu teknik destek ve bakım imkanı sağlıyoruz.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Sayfalar

Kullanım Alanları

Adres

Mimar Sinan Mah. Üsküdar Cad.

Yedpa Ticaret Merkezi,E Cad.

No: 90 Ataşehir - İstanbul

İletişim

+90 (545) 526 66 36

info@kn95ozon.com

© Kn95 Ozon 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.