İlaç Depoları için Ozon Jeneratörü Kullanımı

En son güncellendiği tarih: 8 Haz 2020

Ozon jeneratörleri ilaç depolarının sterilizasyon işleminde tercih edilen bir dezenfekte yöntemidir. Hastane ve muayenehanelerde en önemli kural dezenfeksiyondur. Ozon gazının çalışma prensibi oksidasyondur. Yani ozon jeneratörlerinden yayılan o3, bakteri ve virüsleri okside ederek öldürür. Sonrasında oksijene karışması sebebiyle de hiçbir nesne üzerinde kalıntı bırakmaz. İlaç depoları için kimyasal kalıntı bırakmaması ve insan sağlığını tehdit etmemesi sebebiyle tercih edilmektedir.


İlaç depolarında taşınabilir portatif olarak uygulanabilen ozon jeneratörleri ile deponun dezenfeksiyonu tamamen sağlanabilir. Ozon jeneratörleri gaz halinde ozon yaydığı için, temas etmediği herhangi bir nokta kalmaz. Rutubete ve kimyasal kalıntıya sebep olmadan her noktayı gezerek iç mekandaki bakterileri, virüsleri, küfleri ve miteleri öldürür. Bu bakteri üretiminin önüne geçilmesi, %30 civarı raf ömrü uzunluğu sağlamaktadır.Ozon jeneratörleri kullanıcının belirlediği değişkenlere bağlı olarak (salınım süresi, salnım miktarı vb.) istenilen ozon seviyeleri aralığında dezenfeksiyon işlemini periyodik olarak yapar. Dolayısıyla iş yükünü ve gereksiz maddi harcamalara sebep olacak sarfiyatları ortadan kaldırır. Yatırım maliyetini birkaç ayda çıkarır ve sonraki süreçte ekstra bir harcama yapmanız gerekmez.


Koronavirüs dahil olmak üzere tüm virüs, bakteri, küf ve miteler üzerinde tam etki sağlayan ozon jeneratörlerini ilaç deponuz için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sıkça sorulan sorular bölümünden ozon jeneratörleri ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilir, uygulama dozajları ve ozon jeneratörü modelinizi belirlemek için Kn95 iletişim ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

4 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kn Otomotiv Dış Ticaret Anonim Şirketi olarak 1979 yılında Ankara’da başladığımız ticaret faaliyetlerimize 1995 yılından itibaren İstanbul’da devam etmekteyiz. 40 yıllık meslek hayatımızda dürüstlüğü, daima yenilikçiliği ve müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş firmamız daha uzun seneler ülkemize ve müşterilerimize hizmet sağlamayı planlıyor. Firmamız bu süreçte de arızalı çıkan ürünlerimizi garanti süreci kapsamında tamir etmekten ve değiştirmekten sorumludur. Ayrıca ömür boyu teknik destek ve bakım imkanı sağlıyoruz.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Sayfalar

Kullanım Alanları

Adres

Mimar Sinan Mah. Üsküdar Cad.

Yedpa Ticaret Merkezi,E Cad.

No: 90 Ataşehir - İstanbul

İletişim

+90 (545) 526 66 36

info@kn95ozon.com

© Kn95 Ozon 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.