İlaç Depoları için Ozon Jeneratörü Kullanımı

Güncelleme tarihi: 8 Haz 2020

Ozon jeneratörleri ilaç depolarının sterilizasyon işleminde tercih edilen bir dezenfekte yöntemidir. Hastane ve muayenehanelerde en önemli kural dezenfeksiyondur. Ozon gazının çalışma prensibi oksidasyondur. Yani ozon jeneratörlerinden yayılan o3, bakteri ve virüsleri okside ederek öldürür. Sonrasında oksijene karışması sebebiyle de hiçbir nesne üzerinde kalıntı bırakmaz. İlaç depoları için kimyasal kalıntı bırakmaması ve insan sağlığını tehdit etmemesi sebebiyle tercih edilmektedir.


İlaç depolarında taşınabilir portatif olarak uygulanabilen ozon jeneratörleri ile deponun dezenfeksiyonu tamamen sağlanabilir. Ozon jeneratörleri gaz halinde ozon yaydığı için, temas etmediği herhangi bir nokta kalmaz. Rutubete ve kimyasal kalıntıya sebep olmadan her noktayı gezerek iç mekandaki bakterileri, virüsleri, küfleri ve miteleri öldürür. Bu bakteri üretiminin önüne geçilmesi, %30 civarı raf ömrü uzunluğu sağlamaktadır.Ozon jeneratörleri kullanıcının belirlediği değişkenlere bağlı olarak (salınım süresi, salnım miktarı vb.) istenilen ozon seviyeleri aralığında dezenfeksiyon işlemini periyodik olarak yapar. Dolayısıyla iş yükünü ve gereksiz maddi harcamalara sebep olacak sarfiyatları ortadan kaldırır. Yatırım maliyetini birkaç ayda çıkarır ve sonraki süreçte ekstra bir harcama yapmanız gerekmez.


Koronavirüs dahil olmak üzere tüm virüs, bakteri, küf ve miteler üzerinde tam etki sağlayan ozon jeneratörlerini ilaç deponuz için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sıkça sorulan sorular bölümünden ozon jeneratörleri ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilir, uygulama dozajları ve ozon jeneratörü modelinizi belirlemek için Kn95 iletişim ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

6 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör