Ofisler İçin Ozon Jeneratörü Kullanımı

Ofisler, birçok kişi ile etkileşim halinde bulunulan mekanlar olarak nitelendirilebilir. İş yoğunluğuna bağlı olmak üzere, ofis ziyaretlerinde bulunan insan çeşitliliği ve belirli dış etmenler sebebiyle; hava yolu ile insan sağlığına zarar verebilecek olan mikro organizmaların, ofislerde bulunma ihtimali yüksektir. Bu dış etmenler, klima gibi havalandırma cihazları kaynaklı ise, mikro bakteriyel salınımlar kronikleşebilir. Bu nedenle de mikro bakteriyel sterilizasyonu düzenli olarak yapılmayan ofisler, çalışanlar ve ziyaretçiler için temel bir hijyen sorunu yaratır. Sağlık sorunu oluşturabilecek bu risklerini azaltmak için, bütün virüs ve bakterileri yok etme potansiyelini taşıyan ozon jeneratörleri kullanılmalıdır.


Ofislerde hem çalışanın sağlığı hem de gelen ziyaretçilerin sağlığı için, hava akışının sağlıklı olması oldukça önemlidir. Hava akışını temizleyen ekişi ile bilinen ozon jeneratörü ofislerde kullanılabilir. Bu sayede tüm ofisin dezenfeksiyonu sağlanır. Ozon jeneratörü, diğer dezenfeksiyon yöntemlerine nazaran hiçbir kalıntı bırakmaz, çok daha etkilidir ve gaz olması nedeniyle tüm noktalara ulaşmaktadır.


Belirttiğimiz gibi, hava dolaşımını sağlayan araçların düzenli olarak gerçekleştirilen dezenfeksiyonu, kronik sebeplerin giderilmesi açısından oldukça önem taşır. Kn95 Ozon jeneratörü ile klima ve havalandırmaların dezenfeksiyonunu yapmak mümkündür. Kronik ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçme konusunda yardımcı olduğu gibi, ortamdaki oksijen oranını yükseltmeye olan katkısıyla daha yaşanabilir bir alan sağlamaktadır.


Ozon jeneratörleri el ile taşınabilir cihazlardır. Hava akışını sterilize etmek istediğiniz alanın büyüklüğüne göre doz ayarı ve dakika ayarı yapabilirsiniz. Kn95 olarak tavsiyemiz; ofis gibi çok vakit geçirilen alanların hem havalandırma sistemlerini hem de solunan bölgedeki hava akışı sterilize etmenizdir. Ozon jeneratörlerinin ortamda hiç kimse yok iken çalıştırılması en sağlıklı ve doğru çalışma yöntemidir.

17 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör