Poliklinikler için Ozon Jeneratörü Kullanımı

Güncelleme tarihi: 8 Haz 2020

Ozon jeneratörleri polikliniklerin rahat kullanımı düşünülerek tasarlanan yeni nesil güçlü, sağlıklı dezenfektanlardır. Hastane personelleri ve sağlık çalışanlarının tamamen steril ortamda bulunmaları, onların sağlığı için de oldukça önemlidir.


Yeni tip koronavirüsün pandemi ilanıyla beraber, tüm dünyada ve ülkemizde Covid-19 hastalığına yönelik önlemler alınmaya başlandı. Bu sürecin tabiri caizse süper kahramanları olan sağlık çalışanları, herkesten fazla yoruldu, hayatını riske atarak tedavi süreçlerini yönetti. Sağlık çalışanlarının yaşadığı bu tehditi en aza indirmek adına polikliniklerde ve muayenehanelerde en önemli kural dezenfeksiyondur. Ortamın ve kullanılan aletlerin dezenfeksiyonu yapılacak olan tıbbi müdahale kadar önemli bir etkiye sahiptir.Alie hekimlerinin sıkça tercih ettiği Kn95 Ozon Jeneratörleri, birçok büyük hastanede de sterilizasyon için kullanılmaktadır. Taşınabilir ozon jeneratörleri sayesinde tüm ortamın dezenfeksiyonu sağlanır. Ayrıca diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre hiçbir kalıntı bırakmaz, daha yüksek etkilidir ve gaz olması nedeniyle tüm noktalara ulaşmaktadır.


Ozon gazı ile dezenfeksiyon; hastalık bulaşma riskini en aza indirir, çalıştığı süre sonucunda hiçbir kimyasal sarfiyat olmaksızın bu işlemi gerçekleştirir ve hem hastalar hem hastane çalışanları için daha güvenli bir ortam sunar. Birçok alanda olduğu gibi dezenfeksiyon ve sterilizasyonda en etkili dezenfektan olduğundan hastaneler gibi hayati önem taşıyan merkezlerde ozon jeneratörleri kullanılmaktadır.


Bakterileri ve koronavirüs dahil olmak üzere virüsleri öldüren bu sistemin hastanelerde uygulanması, özellikle ortam havası ve o havaya temas eden nesneler için önemlidir. Ozon sterilizasyonu sonrasında, ozon gazının oksidasyonu sebebiyle ortamdaki virüs ve bakteriler %99.97 oranında tahrip olur.

12 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör