Toplu Taşıma Araçlarında Ozon Jeneratörü Kullanımı

Kişisel hijyen önlemlerimizin yetersiz kaldığı ve sosyal mesafe kuralının mecburen çiğnendiği; hayatımızın vazgeçilmezi olan toplu taşıma araçlarının sterilizasyonu toplum sağlığı için hayati önem taşımaktadır. Otomobil, minibüs, otobüs vb. gibi toplu taşıma araçlarının yoğun olarak kullanımı, insan giriş çıkışının fazla olması , genelde camların kapalı olması ortamdaki hastalıkların, virüslerin, bakterilerin yayılmasına sebep olduğu gibi, koku ve hijyen sorununu da yaratmaktadır.


Dış etkenlerden ve kişilerden hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikro-organzimalar yayılabilir. Bu organizmalar klima vb. havalandırma cihazı bulunduran araçlar ile döngüye girerek kronik hale gelmektedir. Bu virüs ve bakterilerden tamamen kurtulmanın en sağlıklı ve pratik yolu ozon gazı ile dezenfekte yöntemidir.Portatif ozon jeneratörleri ile, her daim bakteri yuvası haline gelmiş olan klima filtreleri gibi ulaşılamayan bölümlerdeki virüsler, bakteriler, miteler, mantarlar yok edilerek insan sağlığına tehdit oluşturması engellenir.


Ayrıca ozon gazı; gün boyu sirkülasyon halinde olan yolculardan sinen sigara kokusu, ter kokusu, nem kokusu, küf kokusu, hayvan kokusu, et kokusu, balık kokusu ve benzeri kokuları yok etmesiyle bilinir. Geleneksel dezenfektanlar gibi kimyasal kalıntı bırakmaması da insan sağlığı için oldukça önemlidir.


Toplu taşıma araçları düzenli periyodlar ile ozon gazı kullanılarak temizlenmelidir. Bu sayede aracın hava yolu ile ulaşılabilecek her noktası dezenfekte edilir. Toplum sağlığını tehdit eden unsurlar ortadan kalkar, araç içi kötü kokuların önüne geçilir. Toplu taşıma araçları için uyguladığımız dozlar hakkında bilgi almak için belediyeler veya özel araç sahipleri Kn95 çözüm ekibi ile iletişime geçebilir.

9 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör